s1

Piękny uśmiech
to zdrowy uśmiech...

Jakość • Komfort • Troska

s2

Śmiej się razem z nami...

Jakość • Komfort • Troska

s3

Piękny uśmiech
to zdrowy uśmiech...

Jakość • Komfort • Troska


Postępowanie w nagłych wypadkach

Ból zęba

Wypłucz jamę ustną ciepłą wodą. Za pomocą nici dentystycznej postaraj się usunąć resztki jedzenia, znajdujące się między zębami. Nie przykładaj aspiryny na ząb ani na dziąsło. Udaj się jak najszybciej do dentysty.

Złamany ząb

Wypłucz jamę ustną ciepłą wodą. Przyłóż zimny kompres aby zmniejszyć opuchliznę. Udaj się niezwłocznie do dentysty.

Przygryziony język lub warga

Delikatnie oczyść obszar za pomocą ściereczki, przyłóż zimny kompres aby zmniejszyć opuchliznę. Jeśli krwawienie nie ustępuje udaj się na pogotowie.

Ciała obce uwięzione między zębami

Spróbuj delikatnie usunąć ciało obce za pomocą nici dentystycznej. Jeśli się nie uda idź do dentysty. Nie próbuj usuwać ciała obcego za pomocą ostrych czy szpiszastych narzędzi.

Wybity ząb

Jeśli korzeń zęba jest brudny opłucz go, trzymając ząb za koronę. Nie usuwaj żadnych tkanek znajdujących się na korzeniu. Jeśli to możliwe, delikatnie włóż ząb na miejsce, jeśli nie, umieść go w pojemniku z wodą lub mlekiem. Niezwłocznie udaj się do dentysty. Nie zapomnij zabrać ze sobą ząb!

Prawdopodobne złamanie szczęki

Nie ruszaj szczęką. Zabezpiecz ją przewiązując głowę i szczękę chustą, recznikiem lub krawatem. Jeśli pojawiła się opuchlizna, przyłóż zimny kompres. Udaj się niezwłocznie do dentysty lub na pogotowie.

Problem z aparatem ortodontycznym

Jeśli dyskomfort powoduje drucik, owiń jego końcówkę watą, pszczelim woskiem lub gazą do momentu aż będziesz mógł iść do dentysty. Jeśli drucik wbija się w policzek, język lub dziąsło nie próbuj go usunąć. Niezwłocznie udaj się do dentysty. Jeśli jakaś część aparatu się obluzuje lub jakiś jego fragment odłamie się, weź go ze sobą i idź do dentysty.