s1

Piękny uśmiech
to zdrowy uśmiech...

Jakość • Komfort • Troska

s2

Śmiej się razem z nami...

Jakość • Komfort • Troska

s3

Piękny uśmiech
to zdrowy uśmiech...

Jakość • Komfort • Troska


Porady dentystyczne

10 rad jak utrzymać zdrowy uśmiech

  1. Pamiętaj aby myć zęby 2 razy dziennie, pastą z fluorem. Nie zapominaj także o czyszczeniu ich za pomocą nici dentystycznej.
  2. Wybieraj produkty z logo American Dental Association Seal of Acceptance – gwarantuje ono bezpieczeństwo i skuteczność produktu.
  3. Stosuj zbalansowaną dietę dla ogólnego zdrowia, wybieraj produkty z pięciu głównych grup (chleb, produty zbożowe; owoce; warzywa; mięso; drób; ryby; nabiał),ogranicz przekąski.
  4. Regularnie odwiedzaj dentystę. Regularnie sprawdzanie zębów i profesjonalne czyszczenie pomagają zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł.
  5. Poinformuj dentystę o wszystkich problemach zdrowotnych i lekarstwach które zażywasz, bez względu na to czy są one przepisane przez lekarza czy dostępne bez recepty.
  6. Jeśli twoje zęby są prezbarwione lub wyszczerbione zapytaj dentystę o zabiegi kosmetyczne, które porawią ich wyglad.
  7. Nie pal papierosów, cygar i fajek, nie używaj produktów z nikotyną, gdyż podnoszą one ryzyko chorób dziąseł i zachorowań na raka jamy ustnej i gardła.
  8. Nie ignoruj znaków takich jak krwawienie dziąseł podczas szczotkowania lub czyszczenia zębów nićmi dentystycznymi, czy zmian w twoim zgryzie.
  9. Nie żuj twardych przedmiotów takich jak lód, orzechy czy ołówki, mogą one wyszczerbić zęby.
  10. Nie zapominaj używać ochraniacza na zęby podczas uprawiania sportów.